К а п е л а н с т в о . i n f o
Інформаційний портал капеланського служіння
Львівська архиєпархія
Українська Греко-Католицька Церква
 

 

 

 

 

Релігійна місія «Центр Військового Капеланства»

є релігійною організацією, утвореною в результаті вільного волевиявлення віруючих громадян, які об’єдналися на християнських засадах Католицької Церкви для задоволення релігійних потреб військовослужбовців та членів їх сімей, поширення віровчення Католицької Церкви, служіння Євхаристії, а також участі у справах благодійності та милосердя, проведення активної добродійної діяльності серед хворих, немічних, малозабезпечених військовослужбовців, членів їхніх сімей. Засновником Місії «Центр Військового Капеланства» є Курія Львівської архиєпархії Української   Греко-Католицької Церкви.

Центр військового капеланства здійснює служіння у навчальних військових закладах та військових одиницях Збройних сил України. 

Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

Серцем духовності Академії є храм святого архистратига Михаїла у якому щодня для військовослужбовців та членів їхніх сімей служиться Божественна Літургія. Окрім молитви проводяться регулярні зустрічі з курсантами на морально-етичні теми, щотижня відбувається релігієзнавчий гурток, а також спільно із командуванням навчального закладу організовуються паломництва та екскурсії.

 

Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут

У ліцеї для учнів 9-11 класів капелани проводять уроки християнської етики. Окрім цього учні щотижня збираються на релігієзнавчий гурток, учасники якого мають змогу ближче та грунтовніше ознайомитись із християнськими традиціями нашого народу, війська. А осередком молитви є каплиця святого Миколая Чудотворця у якій звершується Свята Літургія, можна помолитися та побути разом із Богом.

 

Збройні сили України та Національна гвардія України

Капелани своїм служінням охоплюють різні роди військ: Сухопутні війська, Повітряні Сили ЗСУ та Національну гвардію України. З особовим складом проводяться зустрічі на релігійні, морально-патріотичні теми. Відбуваються Святі Тайни Євхаристії та Покаяння у військових частинах та місцях дислокації військ.

 

Паломництва військовослужбовців до святих місць

Щороку військові разом із сім’ями вирушають на паломництва до святих місць. Найвіддаленішою святинею для прочан є       м. Люрд (Франція), у якому військовослужбовці різних країн спільно моляться за мир у світі. В Україні таким місцем стало           с. Зарваниця (Тернопільщина), де відбувається Всеукраїнське військове паломництво для українських силовиків. Окрім цього відбуваються прощі до Гошева, Крехова, Унева, Раківця та Страдчу.

 

 

 

 

 

© 2014-2018 "Капеланство.info" - інформаційний портал пасторального та соціального служіння капеланів Львівської архиєпархії УГКЦ.

Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на www.kapelanstvo.info

E-mail редакції: office@kapelanstvo.com.ua
Тел: +38 (067) 671 42 16