К а п е л а н с т в о . i n f o
Інформаційний портал капеланського служіння
Львівська архиєпархія
Українська Греко-Католицька Церква

 

 

 

 

Релігійна місія «Центр Студентського Капеланства»

є  релігійною організацією, утвореною в результаті вільного волевиявлення віруючих громадян, які об'єдналися на християнських засадах Католицької Церкви для задоволення релігійних потреб студентської молоді, поширення віровчення Католицької Церкви, служіння Євхаристії, а також участь у справах благодійності та милосердя, проведення активної добродійної діяльності серед хворих, малозабезпечених студентів, членів їхніх сімей.
Засновником Місії «Центр Студентського Капеланства» є Курія Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви.

 

 Центр студентського капеданства здійснює душпастирське служіння у закладах:

- Національний університету «Львівська політехніка»

- Львівський національний університет імені Івана Франка

- Національного лісотехнічного університету України

- Львівської комерційної академії

- Львівський медичний коледж ім. Андрея Крупинського

 

Храми

Центром духовності для студентської молоді є храми блаженного священномученика Олексія та святого рівноапостольного князя Володимира що знаходяться поблизу гуртожитків Національного університету «Львівська політехніка»  та Національного лісотехнічного університету України. В храмах щодня служиться Божественна Літургія. Окрім молитви, щотижня проводяться тематичні зустрічі зі студентами. Зокрема, при храмі св. Олексія діє дитячий рукодільний гурток «Круть-верть» .

 

Студентський день

Щочетверга в Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла для студентів м. Львова, капелани організовують «Студентський день» . Протягом дня молодь має можливість приступити до Святої Тайни Покаяння, взяти участь у Божественій Літургії, поспілкуватись на духовну тематику з студентським капеланом. Після спільної молитви проводяться тематичні зустрічі.

 

Літні табори

Кожного року в липні-серпні проводяться духовно-патріотичні табори, в яких можуть взяти участь студенти Львова. Літній відпочинок проходить у двох форматах: перший – це подорож горами з ночівлею у наметах, а другий проходить у базах відпочинку. Вже традиційними стали табори на базі Національного університету «Львівська політехніка» 1 у смт. Славське та Львівського національного університету ім. Івана Франка, що у с. Карпати. Cтуденти на таборах спільно проводять час із капеланами, беруть у часть у духовних зустрічах та Святій Літургії.

 

Соціальне служіння

Центр студентського капеланства разом із студентами відвідують дітей-сиріт, онкохворих дітей, неповносправних дітей, а також самотніх та пристарілих людей. Таке служіння розвиває у кожної молодої людини риси співчуття, розуміння та милосердя.

 

Праця в гуртожитках

Капелани разом із студентами Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ кожного тижня проводять зустрічі з молоддю в гуртожитках. Традиційно відбуваються обговорення духовних та моральних тем. У гуртожитках також є каплиці, у яких щотижня відбуваються Богослужіння, студенти можуть помолитися, приступити до Святих Тайн Покаяння та Євхаристії.

 

Духовний супровід викладачів

Душпастирську опіку професорів капелани здійснюють через Асоціацію викладачів-католиків, учасниками якої є працівники різних вузів м. Львова, а здебільшого Львівського національного університету ім. Івана Франка. Зустрічі з учасниками проводяться раз на тиждень при Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла. Кожного навчального семестру для професорів відбуваються поїздки до культурних та духовних місць. Також організовуються реколекції у час посту, перед Різдвом та Воскресінням Христовим.

 

 

 

 

© 2014-2017 "Капеланство.info" - інформаційний портал пасторального та соціального служіння капеланів Львівської архиєпархії УГКЦ.

Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на www.kapelanstvo.info

E-mail редакції: office@kapelanstvo.com.ua
Тел: +38 (067) 671 42 16