К а п е л а н с т в о . i n f o
Інформаційний портал капеланського служіння
Львівська архиєпархія
Українська Греко-Католицька Церква
о. Михайло Білецький
У першу неділю по Зісланні Святого Духа маємо день Всіх Святих - «великі небесні іменини», котрі об’єднують усіх.
12 Червня
о. Михайло Білецький

У першу неділю по Зісланні Святого Духа маємо день Всіх Святих - «великі небесні іменини», котрі об’єднують усіх. І тих, чиї імена завжди є в літургійному календарі, й тих, хто туди потрапляє рідко. І тих, кого Бог знає, а Церква офіційно святим не назвала, бо, може, і не здогадується, що то була свята людина. Радісна урочистість Усіх Святих промовляє сьогодні до наших сердець: на Небесах дуже багато наших братів і сестер, наших заступників і помічників, – радіймо цьому і живімо добре, подібно, як вони, аби долучитися до них!

З історичного погляду, вшанування святих у Церкві не виникло одразу як окреме свято. Віруючі вшановували Матір Спасителя, загиблих за віру зі своїх спільнот  (потім сформувався культ мучеників), з часом Церква дійшла до розуміння великої цінності дівицтва перед Богом, згодом було доцінено, вшановано інші життєві постави, вияви Духа. Саме так – святий, свята – це ті, котрі дозволяють Святому Духові діяти через них. Божа рука виразна в їхньому житті. Святість не означає - без помилки. Святість – це близькі взаємини з Творцем, настільки близькі, що це видно назовні. Є таке гарне прислів’я: З ким поведешся, від того й наберешся. Бог є Святий, дослівно на українську – Інакший. Звідси назва монаха – інок. Дехто так може думати, що святість це уділ, доля монахів, монахинь. Та це один із способів, шляхів, життєвих постав. Монашество дуже виразно, своїм радикалізмом пригадує нам, що ми усі покликані, запрошені бути святими – жити Божим життям, нової якості, за євангельськими стандартами... І часто це по-іншому, ніж живе загал, суспільство. Це не легко жити чесно,тоді, коли навколо тебе крадуть, беруть хабарі, не легко, берегти чистоту, цноту, коли це не модно, коли навколо тебе, наввипередки її втрачають, це не легко, коли твої друзі чи родичі вважають тебе за дивака ненормального, починають ображатися, що ти замість того, щоб з ними посидіти в гостях йдеш на якусь там молитовну зустріч. Не розуміють і ображаються, коли ти не йдеш на компроміс з цим світом, як їм вигідно, це не легко залишатися людиною в нелюдських обставинах, створених власною державою чи агресором... не легко пробачити часом навіть не велику образу... та ті, хто намагаються жити за рекомендаціями, за порадами Творця, по-іншому, вправляються в тому,- виблискують і манять таїнственним блиском повноти Життя та Істини.

Святі не мали кращих чи гірших умов від нас. Вони мали такі ситуації, які дав їм Бог. І саме в цих обставинах вони прийшли до святості. Подібно кожному, кожній з нас Господь посилає тих, чи інших людей, ті чи інші події, дає нам працю, родину, щоб саме там, у тих конкретних обставинах нашого життя, ми визнавали й свідчили нашу віру в Нього, були святими, як і наш Бог, НЕБЕСНИЙ БАТЬКО, Який  велить своєму сонцю сходити на злих і на добрих і посилає дощ на праведних і неправедних. Тож будьте досконалі, як Отець ваш небесний досконалий”,- закликає Ісус у Євангелії. Господь не дав би нам заповідей неможливих до виконання. Дух Господній здатен сформувати у нас Божий характер.

Тому й ми, маючи кругом себе таку велику хмару свідків, відкиньмо всякий тягар і гріх, що так легко пристає до нас навколо, і біжімо витривало до змагання, що призначене нам, дивлячися пильно на Ісуса, засновника й завершителя віри, Який, замість радости, що була перед ним, витерпів хрест, не звертаючи уваги на сором, і возсів праворуч Божого престолу.

Отець Михайло Білецький - військовий капелан Львівської архиєпархії УГКЦ

Повернутись назад

© 2014-2017 "Капеланство.info" - інформаційний портал пасторального та соціального служіння капеланів Львівської архиєпархії УГКЦ.

Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на www.kapelanstvo.info

E-mail редакції: office@kapelanstvo.com.ua
Тел: +38 (067) 671 42 16