Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (1610-1630 рр.) 

збудований у стилі бароко на початку XVII ст., який став однією з найбільших культових споруд Львова: його довжина – 41 м., ширина – 22,5 м., висота – 26 м.

З 1773 по 1946 рр. святиня отримує статус гарнізонного (військового) храму, у ньому проводяться богослужіння з нагоди військових свят, благословення бойових знамен.

Із настанням тоталітарного режиму 4 червня 1946 храм закрито, а його душпастирі були змушені виїхати до Польщі. У 1950 році у його стінах створили книгосховище ЛНБ ім. В. Стефаника із фондом 2500000 примірників книг.

У липні 2010 року храм передали у власність Курії Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви та під опіку капеланів Центру Військового Капеланства. З допомогою військовослужбовців та підтримки місцевої влади у 2011 році храм було звільнено від книг, які перенесли у відповідне книгосховище. З нагоди святкування 20-ї річниці створення Збройних сил України 6 грудня 2011 року храм було освячено та вперше у його стінах проведено богослужіння за участю військовослужбовців та представників силових структур України.

Сьогодні храм відкритий для відвідування. У ньому відбуваються богослужіння, мешканці міста приходять на молитву. Як і в минулому святиня залишається гарнізонним храмом для українського війська. Щорічно відбувається святочна Божественна Літургія з нагоди випуску лейтенантів Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, Дня Збройних сил України, Прикордонної служби та Національної гвардії України, а також поминальна молитва за полеглими Захисниками Батьківщини.

Те, що сьогодні можна побачити – це краса та велич, яка формувалась впродовж століть і кожен тут залишив частинку себе!