У п’ятницю, 8 серпня 2014 р.Б., у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла відбулася молитва за загиблими українськими та грузинськими військовими за участю екс-президента Грузії Михаїла Саакашвілі.

 

У молитві взяли участь: мер міста Андрій Садовий разом із представниками влади, військові, громада храму та мешканці Львова. Спільну молитву очолив о. Степан Сус – настоятель храму, у співслужінні душпастирів святині о. Тараса Михальчука та о. Богдана Кулика.

 

Після молебню екс-президент Грузії висловив свою солідарність з українським народом у цей непростий час, інформує кореспондент Львівського порталу. «Я думаю, що ті події, які зараз відбуваються у вашій країні, залишаться у минулому, як страшний сон. Росія дуже допомогла  Україні тим, що вона консолідувала українську націю – багато регіонів України відчули себе справжніми українцями. Це настільки вражаючий процес, він відбувається на наших очах. Українці дуже різні, говорять різною мовою, мають різне віросповідання, різне етнічне походження – в цьому багатогранність України. Зараз усі побачили, що українців, патріотів своєї держави – 45 мільйонів», – зазначив екс-президент Грузії Михаїл Саакашвілі.

 

Як повідомляє ІА ZIK, цими днями відзначається шоста річниця вступу російських військ на територію Грузії. Тож, у церкві помолилися за загиблими грузинськими та українськими солдатами, а також за територіальну цілісність України та Грузії.

 

Слід зазначити, що російсько-грузинська війна 2008 року – збройний конфлікт між Грузією з одного боку та Росією і сепаратистськими угрупованнями Південної Осетії та Абхазії з іншого.

 

Війна розпочалася навколо збройного протистояння в Південній Осетії у серпні 2008 року. Після розпаду СРСР загострились відносини між Грузією та Південною Осетією, оскільки остання хотіла об’єднатись з Північною Осетією, що перебувала у складі Росії.

Розпочався збройний конфлікт, який завершився проголошенням осетинами незалежності у 1992 році. А у 2006 році на місцевому референдумі вони підтвердили намір відокремитись від Грузії. У регіоні перебували миротворчі війська Росії, Грузії та Південної Осетії. Спроби Михаїла Саакашвілі залагодити проблему шляхом перегорів не дали результату, ймовірно, через невдоволеність Росії вступом Грузії до НАТО.

 

У військових діях проти Грузії, крім регулярних збройних сил Південної Осетії і Росії, брали участь ополченці з Росії і Абхазії. Сторони звинувачували одна одну у провокуванні бойових дій. У ніч на 8 серпня після обстрілів грузинських сіл збройні сили Грузії заявили про намір відновити конституційний лад на території невизнаної республіки і в результаті боїв зайняли більшу частину Цхінвалі.

 

Того ж дня Росія втрутилась у конфлікт на стороні південноосетинських сепаратистів та ввела війська, піддала бомбардуванню грузинські міста, порти та військові об’єкти.

 

Фото: Руслан Хомишин

Департамент інформації Центру військового капеланства