12 липня 7 років тому після 65 років мовчання Гарнізонний храм Свв. Апп. Петра і Павла зазвучав.

У 2011 році після довготривалої підготовки у стінах такого визначного тепер для львів’ян храму міста відбулась Перша Літургія.

Колишній костел єзуїтів був споруджений між 1610 і 1630 роками, а душпастирське служіння у Львові орден розпочав з 1589 року у каплиці Кафедрального собору.

З середини 19 століття до середини минулого це був гарнізонний храм.

У 1946 році церкву закрили комуністи і довгих 65 років у храмі розташовувалося фондосховище бібліотеки Стефаника. Завдяки зусиллям сьогоднішнього настоятеля святині, отці Степану Сусу книги знайщли своє пристановище. Хоча мало хто вірив, що це взагалі можливо. Уявити тільки – більше 2 мільйонів книг було вивезено із церкви.

«За три місяці вивезли сто сорок чотири машини книг і тридцять машин стелажів», – згадує о. Степан Сус.

Важливим є те, що зараз храм активно виконує сою душпастирську місію і є обителю як для військових, так і для вірян, які знаходять у ньому затишок та щире місце для розмови із Богом.

Храм не стоїть на місці. Весь час розвивається і відверто дивує своєю сучасністю у поєднанні із віковічною історією. До прикладу, зараз відбувається II етап реставрації стародавніх фресок роботи Франциска Екштайна.

Відновлення Гарнізонного храму назвали одним із найбільших здобутків львів’ян у 2011 році.

Фото із Літургії 12 липня 2011 року