Храм Свв. Апп. Петра і Павла, який є взірцем римської святині Іль-Джезу, закарбував у прошарках своєї історії неймовірні спогади, давні реліквії та духовні цінності львів’ян. Проте Гарнізонний храм насправді є унікальним місцем для молитви. Він незвичайний, повірте. Ледь не кожного року у ньому відбуваються зміни. Настоятель храму о. Степан Сус та його помічники-капелани створили у центрі міста незамінну обитель, яка є не лише місцем розмови з Богом, але й витвором високого мистецтва.

Чому у цей храм хочеться приходити знову і знову?

 • Коли немає служб, у храмі лунає класична та духовна музика. Прийти, зупинитись, заплющити очі і вслухатись у звуки, які долинають із хорів.
 • Тут відновлюють стародавні фрески автора Франциска Екштайна, які мають унікальну мистецьку та духовну цінність. Кожен їхній елемент символічний та сповнений канонічного релігійного змісту.
 • Це храм капеланів, священиків, які окрім своїх щоденних духівничих обов’язків, опікуються військовими, сиротами, студентами та ув’язненими.
 • У храмі часто відбуваються Божественні Літургії. Інколи у них беруть участь священики з-за кордону.
 • Якщо зайти до храму і повернути наліво, то можна потрапити до кутка пам’яті наших захисників. Над ним розмістились журавлики – як згадка про втрати, яких ніколи не забути.
 • У храмі працює власний вокальний квінтет – “P&P” квінтет. П’ять розкішних голосів часто супроводжують завершення служб у храмі. Професійні співаки, студенти та випускники Львівської концерваторії, виконують стародавні духовні наспіви. Повірте, почувши їх, ви зрозумієте. що таке спів ангелів.
 • У храмі, якщо зайти праворуч, розміщена чорна дерев’яна труна. На ній надпис – “Memento mori”, що в перекладі – “Пам’ятай про смерть”. Одразу біля труни знаходяться сповідальні кабінки.
 • Храм має власне підземелля, до якого проводять екскурсії, тож кожен може побувати у потаємних закутках під храмом.
 • У храмі молоді військовослужбовці одружуються, а є такі, які й приймали тут хрещення.
 • Окрім фресок, тут є чимало реліквій, до прикладу, скульптурне розп’яття виконане Йоганом Пфістером у 1616 р.
 • Храм як духовна платформа для вокального та інструментального мистецтва. Тут виступали такі колективи, як: вокальна формація «Піккардійська Терція», Львівська Державна Академічна чоловіча хорова капела «Дударик», хор ім. проф. Яна Широцького (CHAPS) Технологічного університету м. Щецин (Польща), Львівський муніципальний театральний, художньо-дослідницький та освітній центр «Слово і голос”, Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова».
 • Тут є можливість відвідати Літургії англійською мовою.

фото: Алексій Малиновський

Особливості церкви можна перелічувати ще довго. Проте зрозуміло одне: сучасність цього храму є гідним відтворенням героїчної історії та численних відроджень після заборон. Якщо Ви ще не бували тут, то виправіть це обов’язково. Адже і в будень і у свято храм чекає саме на Вас, щоб своєю атмосферою та величністю відкрити одну із таємниць щасливого християнина, душа якого радісна і наповнена добром.