Сьогодні, 7 серпня, у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла відбулося похоронне богослужіння  героїчно полеглого в боях на сході, 26-річного командира групи спеціального призначення Кирила Андреєнка.

Чин похорону очолив о. Степан Сус – настоятель Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла, у співслужінні душпастирів храму о. Тараса Михальчука та о. Романа Довганя. Попрощатися із Захисником України прийшли рідні, друзі, військові, влада Львова та мешканці міста. 

Мер Львова Андрій Садовий зауважив, що кожного тижня доводиться ховати таких Героїв.

“Як правило, ми ховаємо кращих. Вони приймають кулі на свої груди, захищаючи нас з вами, приймаючи смерть, щоб ми жили. Ми завжди будемо боргу. Кирило багато міг в житті зробити добрих справ. Ми повинні робити те, що він би міг зробити. Ми повинні бути разом з родиною. Вже нема сліз. Це є війна. І ніхто з нас не знає, що чекає нас завтра”, – зазначив він.

Начальник Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, генерал-лейтенант Павло Ткачук зазначив, що батькам завжди боляче хоронити своїх дітей і подякував батькам хлопця за виховання такого офіцера.

За словами генерала-лейтенанта, викладацький склад знає Кирила як розумного, толкового і дисциплінованого курсанта.

За відгуками його бойових побратимів, Кирило був справжнім офіцером. “На жаль, у життя нема правил. Сьогодні з життя йдуть найкращі. Кирило став на захист своєї батьківщини, своїх рідних, близьких і друзів, кожного з нас. Ми йому за це вдячні. Цей подвиг є зразком відваги та виховання майбутніх захисників батьківщини”, – зауважив Ткачук.

Він запропонував присвоїти навчальній роті, де навчався військовий, почесне звання імені капітана Андреєнка.
Поховали Героя у Львові на Личаківському цвинтарі на полі почесних поховань № 76.

{gallery=garrison/2014/pohoron7-08-14/}


Довідка

Кирило Андреєнко народився 6 травня 1988 року в місті Чита (Росія). 

Він закінчив Академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у 2011 році за спеціалізацією “Управління діями підрозділів військової розвідки та спеціального призначення”. Закінчив навчання з дипломом з відзнакою та золотою медаллю.

Був командиром роти спеціального призначення сухопутних військ Збройних сил України.

Кирила призвали через Красногвардійсько-Кіровський ОРВК м. Дніпропетровська.

Наказом Міністра оборони України від 18.06.2011 року № 588 його призначили на посаду командира групи спеціального призначення роти спеціального призначення загону спеціального призначення з окремого полку спеціального призначення сухопутних військ Збройних сил України (А0680 м. Кіровоград).

Український військовий загинув у зоні АТО 29 липня під час проведення спецоперації. 

 

Джерело: http://ipress.ua/

Фото: Андрій Поліковський / iPress.ua