23 травня, у День Героїв, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, помолилися Панахиду за полеглими бійцями 24 окремої механізованої бригади імені Короля Данила. Після завершення молитви відбулося вручення орденів «Хрест Героя» (посмертно) родинам загиблих Воїнів.

До родин загиблих Захисників України звернувся капелан 24 окремої механізованої бригади імені Короля Данила отець Юрій Хамуляк.

«Сьогодні Живий Господь кожному з присутніх хоче донести дуже важливу істину, яку ми можемо не почути через наш біль. Ваші рідні, насправді, живі. Адже про це нам говорить Живий Бог. Так, вони зараз не з нами, але існує інша правда – немає більшої любові, аніж як хтось готовий віддати найдорожче – власне життя. Ваші рідні віддали своє життя за кожного з нас, а це означає, що зараз вони знаходяться з цим Живим Богом. Вшановуючи їхню пам’ять, ми розділяємо ваш біль. Саме через відчуття присутності Живого Бога ви будете торкатися своїх рідних», – зазначив отець Юрій.

На заході-реквіємі був присутній міський голова Львова Андрій Садовий. У своєму слові мер закцентував увагу на тому, що ми маємо пам’ятати про кожного нашого Героя, а кожна жертва, яка віддана за нашу державу, – це свята жертва.

«Всечесні отці, дорогі родини наших Героїв, дорогі наші Герої! Христос Воскрес! Фактично кожного дня я є у храмі чи біля нього. Найскладніший момент мого життя – це коли я маю цю коротку мить спілкування з родинами, які втратили найдорожчих і найрідніших. Ніхто не зрозуміє біль кожної родини, ніхто не зрозуміє, що відбувається в мене в середині, але важливо, щоби ми мали цю пам’ять про кожного нашого Героя, який сьогодні на передовій. Важливо, щоби ми пам’ятали про кожного нашого Героя, який віддав своє життя. Ця земля, як я вже говорив, стає святою. Кров людей, які віддають своє життя за Україну, проникає у цю землю, внаслідок чого вона має зовсім іншу силу. Сьогодні наші молитви за всіх, які воюють. Сьогодні наші молитви за кожну родину, яка переживає, яка втратила найрідніших. Я бажаю усім нам мужності, твердості і великої віри», – наголосив Андрій Садовий.

Хочемо нагадати, що такий захід-реквієм буде проводитися щомісячно, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла.

Довідка. Орден «Хрест Героя» – посмертна відзнака сучасних Героїв України, що віддали своє життя за нашу свободу та незалежність, яка була заснована на основі ініціативи ветерансько-волонтерської спільноти та на підтримку ініціативи громадськості.

Підготувала Юліана Лавриш

Фото – Роман Дацьо