Сьогодні вшановуємо день пам’яті святого пророка Захарії і його дружини Єлисавети. Захарія і Єлисавета – велике і святе подружжя, яке маємо наслідувати і з якого маємо брати приклад, не зважаючи на століття і віки. Вони є прикладом для тих, які є одруженими, а також і для тих, які є неодруженими. Захарія і Єлисавета були вірними одне одному аж до самої смерті, але окрім того вони залишалися вірними Богу, терплячи всякого роду суспільні негаразди, кривду, зневагу і цькування. Все це вони милостиво терпіли на знак праведного Йова. Захарія і Єлисавета сказали Богові «так». Із Святого Письма знаємо, що Захарії з’явивсь Ангел Господній, ставши праворуч кадильного жертовника. Ангел сказав: “Не бійся, Захаріє, бо твоя молитва вислухана; жінка твоя Єлисавета породить тобі сина, і ти даси йому ім’я Йоан” (Лк. 1, 13). З цього моменту відкривається нова сторінка їхнього життя. Ба, більше, починається нова історія для цілого людства, адже Іван стане великим пророком і Хрестителем Господнім. Навіть Ірод мав страх перед Іваном Предтечею.
Сьогодні ми маємо багато різних нарікань, адже не все в житті вдається. Можливо, ми зазнаємо утисків з боку рідних та близьких. Але нехай праведні Захарія і Єлисавета стануть прикладом того, як можна правильно відповісти своїм рідним. Господь Бог не покинув їх. Він також завжди перебуває і з нами. Дуже часто можна почути, як молода людина, не зважаючи на свій вік, опускає руки і каже: “Усе, життя завершене”. У такому випадку я завжди відповідаю: “Подивіться в очі тих воїнів, які поранені, але які, не зважаючи ні на що, хочуть жити”. Вони не нарікають, але думають на багато років вперед: хтось каже, що не завершив написання книги; хтось каже, що на нього чекає сім’я і діти. Отож, ніколи не опускайте свої руки, щодня боріться! Будьте щирими на добрі вчинки, на добре слово. Нехай Господь Бог у всьому нам допомагає.
о. Андрій Кобилюх, священник Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла