Сьогодні Церква святкує Воскресіння Христове. У всіх наших храмах урочисто лунає величний гімн перемоги: «Христос Воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував!» У цей святковий день нехай висохне сльоза на очах у кожного засмученого українця, нехай терпіння і біль перетворяться на світлу радість. Христова Пасха – це запорука нашого воскресіння. Про Воскресіння Христове, як день життя, який не має завершення, як свято перемоги над смертю, розмірковує священник Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла отець Андрій Сіданич:

«Дорогі брати і сестри! Сьогодні Церква відзначає одне із найбільших християнських свят – Воскресіння Христове. Великдень – це день життя, який не має завершення. Адже ми розуміємо, що життя не завершується. У Євангелії від Івана читаємо такі слова: «Котрі ж прийняли його – тим дало право дітьми Божими стати, які в ім’я його вірують; які не з крови, ані з тілесного бажання, ані з волі людської, лише – від Бога народилися» (Ів. 1, 12-13). Господь посеред нас. Той, Який віддав своє життя, Який зійшов у найглибші підземелля аду, дає цей подих життя, яке не має завершення. Люди, які засуджували Ісуса Христа, напевно, думали про те, що на цьому все завершиться, що Він є лишень людиною, а Його проповідь – це лишень слова. Але Христова проповідь – це життя. Ісус Христос, звертаючись до одного із апостолів, каже: «Я – дорога, істина і життя!» (Ів. 14, 6). Життя, яке народилося ще перед початком створення світу. Кожен із нас є сотворений на образ і подобу Божі. У сьогоднішньому піснеспіві співаємо: «Ви, що в Христа хрестилися, у Христа зодягнулися». Це приносить велику надію і вічне життя. У Посланні до Корінтян апостол Павло говорить: «А коли Христос не воскрес, то марна проповідь наша, то марна й віра ваша» (1 Кор. 15, 14).

Дорогі брати і сестри! Ми знаємо, що Воскресіння – це Перемога. Господь, Який сходить до аду, показує нам, що Він – всемогутній. Він сотворив цей світ, який не зможе існувати без Нього. Сьогодні ми по-особливому дякуємо Господу за цей дар життя, адже саме Він подарував нам його. Сьогодні щиро дякуємо нашим військовим, які захищають нас. Я думаю, що сьогодні ніхто не сумнівається у тому, що перемога буде за нами. Чому? Адже ми є Христом. А Христос Воскрес! Христос подолав навіть смерть. Сьогодні Ісус Христос кожного із нас кличе до Воскресіння. Не біймося! Бог подолав смерть!»

Підготувала Юліана Лавриш