Травень – місяць особливої молитви до Пресвятої Богородиці. У травневі дні ми в особливий спосіб величаємо Матір Божу, просячи у Неї заступництва для всього українського народу. «Владичице, поможи, змилосердившись над нами» (Молебень до Богородиці). Про важливість пошанування Богородиці у житті кожного християнина розмірковує священник Військового храму Стрітення Господнього отець Олег Кришталь:

«У травні ми по-особливому почитаємо Пресвяту Богородицю, як Матір Божу, як Матір всього українського народу, і, зрештою, як Матір всього світу. І, власне, у цей місяць вже склалася така традиція служити особливу молитву – Молебень до Пресвятої Богородиці. Люди збираються у храмах чи біля фігурок Божої Матері (зокрема у селах) для того, щоби спільно помолитися до Богородиці. Така практика насправді існує вже досить давно. Божа Мати – Небесна Покровителька для кожного християнина. Молитва до Пресвятої Богородиці має велику силу. В українському народі величання Богородиці є дуже особливим. Як знаємо, є багато чудотворних ікон, зокрема Львівська ікона Богородиці та інші. Коли люди моляться біля них, то неодноразово отримують зцілення від різних недуг.

Важливо сказати про те, що Пресвята Богородиця споконвіків була Покровителькою українського війська, козацтва, Української Повстанської Армії. Так, скажімо, 14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Пресвятої Богородиці, друге – День українського козацтва, третє – День захисників і захисниць України. Справді, Божа Мати є завжди шанованою в українському народі. Так, багато воїнів моляться Вервицю до Богородиці. Звісно, що дехто вчиться молитися, а дехто вже вміє. Наші воїни свідчать, що молитва до Пресвятої Богородиці дарує душевний мир і спокій. Вони стають огорнуті Її материнською любов’ю. Пресвята Богородиця є матір’ю і для тих, які не мають рідної матері. Тому саме так важливо провести цей місяць в особливій набожності до нашої Божої Матері, зокрема у цей непростий час війни. Заохочую молитися Вервицю, а також Молебень до Пресвятої Богородиці, адже Вона – наша милостива заступниця перед Богом».