У Євангелії від Івана Ісус Христос каже: «Істинно, істинно говорю вам: Хто моє слово берегтиме, повіки не побачить смерти» (Ів. 8, 51). Ці слова Христові звернені і до нас сьогодні. Господь завжди промовляє до людини. Він ніколи не мовчить. Христос завжди прагне щось людині сказати, адже дуже сильно любить її. А, відтак, Він робить все для того, щоб зберегти наше життя. У сьогоднішньому євангельському уривку читаємо про те, як юдеї прийшли до Ісуса Христа і почали звинувачувати Його. Вони вважали, що якщо Авраам є їхнім батьком, то це означає, що вони – єдині, які спасуться, адже є оцим вибраним народом.

Так, ми розуміємо, що Христові дуже непросто було доносити Слово Правди. Читаючи цей євангельський уривок, ми стаємо свідками того, як Ісус робить їм зауваження: «Диявол вам батьком, тож волите за волею батька вашого чинити. А був він душогубець від початку, і правди він не тримався, бо правди нема в ньому» (Ів. 8, 44). Господь закликає нас боротися за правду, оскільки неправда походить від нашого супротивника.

У іншому місці Євангелія від Івана Ісус каже: «Я – світло світу. Хто йде за мною, не блукатиме у темряві, а матиме світло життя» (Ів. 8, 12). Тому ми з вами покликані триматися цього Світла, цієї Правди. Ісус Христос, звертаючись до одного із апостолів, а разом з ним і до нас, промовляє: «Я – дорога, істина і життя! Ніхто не приходить до Отця, як тільки через мене» (Ів. 14, 6). Ми покликані слідувати за Христом для того, щоб осягнути життя вічне. Стараймося жити добрим християнським життям. Христос Воскрес!

о. Юрій Цюпка, священник Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла