Депутати прийняли рішення надати Місії «Центр військового капеланства» УГКЦ нежитлові приміщення площею 265, 9 м2., що на ІІ поверсі за адресою пл. А. Міцевича, 5 в оренду терміном на 2 роки та 364 дні для проведення статутної діяльності. 

Нагадаємо, до сьогоднішнього засідання дане питання вилучалось з порядків денних пленарних засідань сесії Львівської міської ради чотири рази. Цього разу 58 депутатів проголосували за це рішення без зауважень.
 
http://city-adm.lviv.ua/lmr-news/rubrics/land-policy/218736-tsentr-viiskovoho-kapelanstva-otrymav-v-orendu-nezhytlove-prymishchennia

Довідка: Центр військового капеланства Курії Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви – це релігійна католицька організація, завданням якої є голосити Слово Боже у середовищі військовослужбовців та їх сімей. З огляду на те, що довгий час у Львівській архиєпархії УГКЦ не велась систематична душпастирська праця із військовослужбовцями, у 2006 році з благословення владики Ігоря Возьняка – архиєпископа Львівського та з ініціативи випускників Львівської духовної семінарії Святого Духа і Українського католицького університету було створено Центр військового капеланства. До структури військового душпастирювання ввійшли священики нової генерації.

Зважаючи на успішність у розвитку новоствореної структури, владика Ігор Возьняк – архиєпископ Львівський доручив військовим капеланам розпрацювати також і структури пасторальної праці зі студентською молоддю, дітьми-сиротами та потребуючими дітьми. Таким чином у 2008 році було створено Центр студентського капеланства, а рік пізніше у 2009 році – Центр опіки сиріт.

На сьогодні Центр військового капеланства, Центр студентського капеланства та Центр опіки сиріт – це три різні структури Курії Львівської архиєпархії, які тісно співпрацюють та виконують конкретне завдання – душпастирська праця з військовими, студентами та сиротами.

Священики, які душпастирюють у цих інституціях не є парохіяльними священиками та покликані виконувати капеланське служіння у Церкві.

1 жовтня 2008 року високопреосвященіший владика Ігор Возьняк листом Курії Львівської архиєпархії ЛВ 08/832 доручив капеланам Центру військового капеланства виконувати працю щодо передання у власність Українській Греко-Католицькій Церкві будівлю храму свв. апп. Петра і Павла (Костел Єзуїтів), що у м. Львові на вул. Театральній, 11. та розпрацювати концепцію відродження душпастирства у цій святині. Впродовж двох років тривав процес приготування усіх необхідних документів у даній справі.

14 травня 2010 року головний настоятель Товариства Ісуса в Україні дав позитивну згоду на лист-прохання Львівського Архиєпископа УГКЦ щодо відродження душпастирства у храмі свв. апп. Петра і Павла та виявив готовність також долучитись з усіма ченцями-єзуїтами до пасторального служіння у храмі та будь-де на території Львівської архиєпархії УГКЦ.

8 липня 2010 року рішенням Львівської міської ради № 3698 будівлю храму свв. апп. Петра і Павла було передано у власність Курії Львівської архиєпархії УГКЦ.

Сьогодні храмом опікуються капелани Центру військового Ккпеланства Курії Львівської архиєпархії УГКЦ. У храмі будуть реалізовані різні душпастирські програми, які відповідатимуть потребам часу і віруючих, як також військовослужбовців, студентів та потребуючих дітей.

Повний текст на сайті Львівської міської ради: http://city-adm.lviv.ua/lmr-news/rubrics/land-policy/218736-tsentr-viiskovoho-kapelanstva-otrymav-v-orendu-nezhytlove-prymishchennia 

Департамент інформації Центру військового капеланства