26 березня, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, відбулася Архиєрейська Літургія, яку очолив Апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії Владика Богдан Дзюрах у співслужінні духовенства храму.

У своїй проповіді Владика Богдан зосередив увагу на уривку із Євангелія від Марка про оздоровлення хлопця, який мав німого духа.

«Читаючи сьогоднішнє Євангеліє від Марка, ми стаємо свідками реакції на слова Ісуса Христа. Побачивши горе батька, в якого був хворий син (мав німого духа), Ісус промовив: «Приведіть його до мене» (Мр. 9, 19). І відразу ж після цього євангелист Марко продовжує: «І привели його до нього» (Мр. 9, 20). Сьогодні ми усі прийшли до Нього – до Ісуса Христа», – зазначив Владика Богдан Дзюрах.

Продовжуючи свою проповідь, Архиєрей наголосив на унікальності Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла.

«Ми прийшли до цього храму, який є унікальний, є особливий в усій нашій Церкві. Тут в особливий спосіб відчувається присутність численних Ангелів-Охоронців не тільки кожного з нас, але ангелів-охоронців нашої землі, які віддали своє життя за волю, за незалежність, за свободу, за гідність нашого народу, за життя кожного з нас зокрема. Ми приходимо до цього храму ще і для того, щоби поклонитися їхньому подвигу. Вчора, проходячи по цій бічній наві, я зробив таке порівняння. Я ходив від однієї фотографії до другої так, як ходив від одного нетлінного тіла наших стародавніх українських подвижників до іншого, перебуваючи у печерах Києво-Печерської лаври. Я ходив, молився і кланявся… Цей тисячолітній подвиг нашого народу силою і благодаттю Святого Духа продовжується у нашій Церкві. Ми очищаємо нашу землю від ворожих нашарувань, від ворожої сили агресора», – закцентував Владика.

На завершення Владика Богдан подякував настоятелю, духовенству та парафіянам Гарнізонного храму за допомогу українському народові та захисникам.

«Хочу подякувати душпастирям Гарнізонного храму, насамперед настоятелю – отцю Тарасові Михальчуку, капеланам. Я мав нагоду останніми днями багато спілкуватися з отцями-капеланами, вони є повними Божої любові. Саме та Любов дає переживати з народом свої випробування, йти дорогою Христа, пам’ятаючи, що остання стація не буде вкладення Ісуса до гробу, але – Воскресіння з мертвих. Дякую всім парафіянам і прихожанам храму за те, що постійно творите добро. Ми перемагаємо зло добром, коли очищуємо наше серце від зла. У цій святині б’ють струмені особливої Божої благодаті. Також перемагаємо зло, коли ми творимо добро. Цей храм є місцем, де твориться так багато добра для нашого народу, для захисників, для родин загиблих», – підкреслив Архиєрей.

З подячним словом до Владики Богдана звернувся настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла отець Тарас Михальчук.

«Ми познайомились з Владикою Богданом у 2006 році. Він викладав у Львівській духовній семінарії Святого Духа. Коли Владика розпочав лекції, то за кілька місяців його проголосили єпископом нашої Церкви. Владика Богдан служив у Києві, як секретар Синоду єпископів нашої Церкви. Відтак, уже два роки він звершує своє служіння, як екзарх для українців греко-католиків у Німеччині та країнах Скандинавії. Владико, кожне ваше слово торкало серце, зворушувало до сліз. Йти за воскреслим Христом – це справді велика сила, це те, що нас надихає», – наголосив отець Тарас.

Настоятель храму подарував Владиці Богданові Дзюраху особливу ікону – триптих Пресвятої Богородиці, яка є найдавнішою реліквією святині, датованою 1590 роком.

«Щомісяця, впродовж багатьох років, зустрічаємося біля цієї реліквії на молитві із родинами полеглих воїнів. Владико, хочемо подарувати копію цієї ікони, щоб у своєму екзархаті ви з отцями мали особливу нагоду звершувати молитву біля цього триптиху Пресвятої Богородиці і пам’ятати всіх нас», –  додав отець Тарас Михальчук.

Підготувала Юліана Лавриш

Фото – Роман Дацьо