З 31 березня до 2 квітня, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, відбуваються Великопосні реколекції. Реколектант – Владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ.

У перший день реколекцій Владика Максим Рябуха звернувся до вірян Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла і розпочав свої роздуми на основі євангельського уривку про молитву Ісуса Христа у Гетсиманському саду.

«Для мене велика честь бути разом з вами в цих днях, які наближають нас до Великодня. Сьогодні маємо нагоду зупинитися і побути у тиші, побути у єдності з Богом, шукаючи Його погляду на наше життя. Ніщо не наповнює і не зцілює нас так, як Слово Боже. Страсті Господні починаються із молитви у Гетсиманському саду. На цю молитву Ісус бере з собою трьох учнів – Петра, Якова та Івана. Ми знаємо, що саме їх Він брав із собою на Преображення, а також тоді, коли зціляв дитину. Власне, саме ці учні були найближчими до Ісуса у моментах єдності у молитві. Сьогодні на свою молитву Христос кличе також і нас з вами», – зазначив Архиєрей.

Єпископ розповів історію із власного життя під час навчання у Семінарії. Його духівники, наставники і викладачі зі Святого Письма часто казали про те, що, читаючи ті чи інші уривки із Святого Писання, кожен із нас має обов’язково віднайти себе між усіма тими героями, про яких йдеться у тому чи іншому уривку.

«І, власне, мусимо віднайти себе тут, на цій молитві поруч із Христом. Ісус Христос шукає мене. Кожного із нас Церква заохочує до молитви. Адже час Великого посту – це час молитви, посту і діл милосердя. Христос просить нас єднатися з Ним у молитві, адже Він перший, Який молиться. Він перший показує нам приклад того, як повставати перед складними викликами життя. Час нашої молитви, час нашого спілкування з Богом, час нашої єдності із Ним у Святих Тайнах – особливий час. І на цій молитві у Гетсиманському саду ми разом з вами починаємо бачити невидиме, починаємо ставати свідками того, що у своїй повноті виявиться у Воскресінні Господньому», – наголосив Владика Максим.

Архиєрей підкреслив, що спілкуючись з Богом, ми віднаходимо правдивий мир у своєму серці, який стає миром для цілого світу.

«Мир, за який борються наші захисники і захисниці, є дарований Богом. Мир, дарований Богом, є повнотою людського життя. На цій молитві ми вже є тими воїнами миру. Через нашу молитву ми дозволяємо Богові приходити у наше життя. Наші хлопці і дівчата, які боронять мир на нашій землі, є тим добрим знаряддям у Божих руках», – закцентував він.

Владика Максим Рябуха наголосив на унікальності Гарнізонного храму, як особливого місця молитви.

«Отець Тарас Михальчук, настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, завжди радіє тоді, коли цей храм є наповнений людьми. Не через те, що нас багато, і ми можемо виглядати гарно і прекрасно, але тому що кожного разу, коли ми приходимо на спільну молитву, Бог наповнює наше життя і творить красу цього світу. Сьогодні я покликаний бути єпископом на нашому Сході. І я вам чесно признаюся, що багато людей зі Сходу нашої прекрасної України, дивлячись на Львів, кажуть, що тут є неймовірно красиві місця. Тут справді є добре і затишно. Ця краса, цей затишок, це світло, якого дотикаються і інші люди, є справді Божим даром», – поділився єпископ.

Архиєрей зазначив, що у молитві кожен із нас віднаходить Божу думку про себе, сили бути у повноті собою.

«Через молитву починає переображуватися моє життя і життя тих, хто є поруч зі мною. У молитві знаходжу натхнення, підтримку, довіру, витривалість, відчуття глибокої впевненості. Ісус просить і заохочує до молитви. І тут ми бачимо учнів, які засинають. Так, це правда, адже коли приходить вечір, то всі ми почуваємося втомленими. Як зовнішня ніч присипляє людину, так і духовна ніч робить її слабкою. Без Ісуса Христа, Який є Світлом для світу, настає темрява для людської душі», – підкреслив єпископ.

Владика зазначив, що молодь часто звертається до нього за духовними порадами, оскільки не знає, як правильно спілкуватися з Богом, молитися.

«Цим людям я раджу дуже просту річ – прийди до Церкви, де можеш бути тільки ти і Бог, Який присутній у Святих Тайнах. І коли не знаєш, що сказати, то спробуй запитати у Бога: «Боже, привіт! А як у Тебе справи?» І коли ми запитуємо Бога про те, як у Нього справи, тоді Він починає ділитися своїм Божим поглядом. Бог кличе нас молитися за тих, які сьогодні не вміють молитися, які сьогодні перебувають у стані важкого гріха», – відповів Владика Максим Рябуха.

Підготувала Юліана Лавриш

Фото – Роман Дацьо