14 листопада 2018 року на курсі “Сучасної духовності” продовжили говорити про “Духовність у часи поп-культури”. Підтемою зустрічі було запитання: “Як це працює?”.

Розглядали структуру культури на прикладі будови дерева. Його листя, так званий мейнстрім, означає споживання виробленого – це соцмережі, відеоблоги та інші схожі середовища, де не потрібно багато думати, а достатньо споживати уже готовий контент. Свого роду це є дешевим фаст-фудом.
Стовбур дерева означає обробку виробленого – це мережі комунікації (традиційні ЗМІ (телеканали, радіо)), мистецтво (кіно і відеопродукція, візуальні мистецтва) та спорт.
В корінні дерева знаходиться виробництво змістів, на які впливає високе мистецтво (архітектура та література) та тренди (мода і стиль).
А в основі дерева є гумус – досвід, на якому формується культура та духовність народу – це наука та філософія. Різний досвід – різні культури та духовні принципи.
Опісля розглядали витоки духовності та релігії і різницю між ними.
“Релігія надає форму нашій духовності. Нерелігійні люди самі окреслюють свою духовність, беручи частинки з різних часто непоєднаних або й протилежних між собою культур, релігій, досвідів. В результаті не можуть створити цілісну картину. У кожного своя культура, мораль, релігія”, – зазначає лектор о. Юрій Блажиєвський, священик Згромадження св. Луїджі Оріоне, духівник львівського Товариства студентів-католиків «Обнова», головний редактор журналу «Скинія».
На наступних зустрічах цієї теми говоритимемо:
– Спорт, їжа, тренди;
– Комунікація, соцмережі (+”стовбур”);
– Візуальний арт;
– Кіно та відеопродукція;
– Література.
Чекаємо Вас на наступних лекціях!
.
.
.