У середу, 17 вересня 2014 р. Б., відбулася презентаційна зустріч Центру студентського капеланства у стінах Львівської Духовної Семінарії Святого Духа. На цю зустріч прибув о. Юрій Остап’юк – голова Центру студентського капеланства, який детально розповів питомцям Семінарії про діяльність серед студентів м. Львова. Метою зустрічі було ознайомлення семінаристів зі специфікою життя капеланства та його головними напрямами: молитовний, творчий, соціальний, дозвілля.

Зустріч пройшла у жвавій атмосфері: семінаристи чимало питали про роботу зі студентами, труднощі та специфіку такої праці. Підсумком зустрічі стало те, що вже зараз чимало студентів семінарії з різних курсів зголосилося допомагати капеланам ЦСК.

Пасторальний Центр «Еклезія» є семінарійною організацією, що функціонує при Львівській духовній семінарії Святого Духа. Його створено у 2003 році з ініціативи тодішнього префекта Львівської Духовної Семінарії о. Миколая Фредини. Первинною метою створення Пасторального Центру у Львівській Духовній Семінарії було сприяти здобуттю семінаристами першого досвіду душпастирського служіння вже у стінах Семінарії.

З весни 2005 року брати молодших курсів під проводом «Еклезії» одержали практичну можливість переймати досвід від старших братів безпосередньо у часі катехизації на парохіях, у навчальних закладах. У 2005-2009 роках «Еклезія» спільно з Братством провадила діяльність «Школи Місіонаря», спрямовану на ближче знайомство семінаристів із емісійною діяльністю.

Департамент інформації Центру студентського капеланства