У четвер, 3 грудня, на лекції СТУДДНЯ синкел у справах капеланства ЛА УГКЦ отець Андрій Хомишин розкривав тему: «Еволюція християнського підходу до фізичного виховання та спорту».

Розпочали лекцію з короткого екскурсу в історію, адже ставлення до спорту та фізичної активності в різних періодах було різне.
Євреї не приймали культ тіла. Культ тіла пропагував античний світ. Римська імперія мала гасло: «Хліба і видовищ!» І спорт в них був видовищем. Вони тренувались для видовища.
Християни негативно ставились до видовищ в ранніх століттях, тому що там проливалась кров, вважали це ідолопоклонством. Також життя багатьох мучеників закінчувалось на аренах.

Проте вже в період схоластики це ставлення зміниться, зокрема святий Тома Аквінський (XIII ст.) про спорт каже так: «Гріх людина має тоді, коли не має часу на відпочинок». Для здобуття освіти він пропонує залучати ігри, на його думку гра вчить абстрагуватись від світу і зосередитись на чомусь конкретному.
Церква повертається до спорту в кінці 19 століття та починає говорити, що роботодавці мають дати працівникам відпочинок. На початку 20 століття відновлюються Олімпійські ігри. Папа Іван Павло ІІ написав 120 проповідей про спорт.

Також говорили про емоції, які виникають від заняття спортом: він дає впевненість, нагоду прогресувати та допомагає ставити цілі. Спорт дисциплінує людину.
Сьогодні Церква говорить, що спорт – це сфера, де людина також може себе проявити. Спорт і фізична активність є життєво необхідними. Такі заняття допомагають людині всебічно зростати.

Зустріч була проведена в рамках курсу «Сучасна духовність». Отець Андрій Хомишин – військовий капелан, настоятель храму св. Архистратига Михаїла (на території Національної академії сухопутних військ) та синкел у справах капеланства ЛА УГКЦ.

Запрошуємо на наступні лекції щочетверга о 19:00 год. (зустрічі відбуваються на вул. Міцкевича, 5)