22 листопада у рамках СТУДДНЯ відбулась лекція курсу “Конфліктологія”. Доповідач – Оксана Собко.

Говорили про маніпуляції як спосіб психологічного впливу, який направлений на підміну потреб (а також ідей, поглядів) іншої людини своїми власними.
Вчилися відрізняти маніпуляції, намагалися дослідити їхню природу. Підсумували, що маніпуляції бувають не тільки усвідомленими діями з метою нашкодити, але й неусвідомленими, коли людина не вміє взаємодіяти зі світом і будувати стосунок по-іншому. Інколи вміння маніпулювати стає професією: політтехлолога, мерчендайзера, ітд.
Психологічні «рамки» – це те, що відмежовує «наше» і «чуже». Вони бувають м‘які – які легко «пробити», тверді – які важко порушити, але водночас така непорушність може ускладнювати побудову стосунків з іншими.
Знаючи правду про себе, свої особливості і межі, даючи собі право на власні переконання, ми можемо вчитися відслідковувати порушення меж через дискомфорт, який при цьому відчуваємо.
На лекції також зазначалося, що будь-які коментарі чужої зовнішності, поради, рекомендації, які одна людина адресує іншій без попереднього запиту на це – є порушенням психологічних границь. Зазвичай рамки порушують ті люди, які погано усвідомлюють свої власні.
Будь-яка маніпуляція є лише «спробою» здійснити на нас вплив. І саме ми можемо докласти максимум зусиль на саморозвиток, щоб тонко відчувати себе і ті випадки, коли з якихось причин йдемо наперекір власним потребам, інтересам чи переконанням.
СТУДДЕНЬ: щочетверга о 19:00 на пл. А. Міцкевича, 5/4.