За фінансової підтримки UNWLA – Ukrainian National Women’s League of America, Inc. (Союз Українок Америки (СУА)) на сході України протягом декількох днів відбувалися табори для дітей.

У Красногорівці тема табору була “Дракони і вікінги: вроджена сила в дії”. Щоденно волонтери з дітьми зустрічалися у Домі молитви “Ковчег”. Кожен день мав свою підтему, яка стосувалася чеснот і базувалася на біблійних притчах та уривках мультфільму “Як приборкати дракона?”, бо в кожного є вроджені чесноти, які потрібно розкривати і проявляти! Таким чином протягом 4-х днів аніматори з дітьми поговорили про любов, справедливість, поміркованість, віру, мудрість і мужність.

Дні були насичені бансами, піснями, великими і малими іграми, майстер-класами, обговореннями, естафетами та спілкуванням. В середньому участь в таборі взяли 20 дітей.

Артем Кріль про табір:”Діти були насправді активними, також брали участь в обговореннях самих чеснот, що мене приємно здивувало. Звісно, в перший день було важче, а потім вже всі почувалися комфортніше, багато співали. У самому “Ковчезі” дуже дружний колектив, вони нам багато в чому допомагали: і канцелярськими матеріалами, і ігри проводити, і фільм показати. Окреме велике спасибі Крістіні та Сергію, які багато вклали у проведення табору. І ще нас дуже добре і смачно годували”.

Дякуємо за всебічну допомогу спільноті “Ковчег”, пастору Андрію Івановичу та пастору Святославу, а також Крістіні та Сергію Терлецьким.

Тема табору у Мирнограді – “Емоційний бум”. Щоденно волонтери з дітьми зустрічалися на парафії отця Івана Василенка (УГКЦ). Тема кожного дня стосувалася емоцій людини, які поєднувалися з катехизацією і мультфільмом “Думками навиворіт” та іншими короткометражним тематичними мультфільмами.

На таборі говорили з дітьми про 5 базових емоцій, а пізніше проходили різноманітні квести та естафети для закріплення нових знань. У великих і малих іграх діти випробовували себе на витривалість, винахідливість та командний дух, а у майстер-класах виявляли всі свої таланти. На завершення табору багато танцювали, співали і ділилися враженнями про 5 насичених днів. А ще робили альбом “Емоційний бум”, де написали побажання один одному та молитву “Отче наш”.

Сніжана Грициняк про табір: “Незабутні дні дитячого табору у місті Мирноград Донецької області.”А вы приедете в следующем году?”, “Мы не хотим, чтобы вы уезжали” – це завжди найзворушливіші слова для волонтера, які можна почути від діток вкінці табору. По цьому можна зробити висновок, чи вдалося справді стати близькими з дітками, чи полюбили вони нас.

Табір на сході України – дуже гарний досвід для мене, і я безмежно вдячна Волонтерському простору “DoBro”, Центру Студентського Капеланства, усім організаторам та меценатам за унікальну можливість побачити більше.

Насправді майже у кожному таборі дітки прив’язуються до тебе, потребують обіймів, уваги і доброти. Але зробила висновок, що тут по-особливому ВАЖЛИВО їм це давати. Подарувати їм декілька днів свята і любові. Хоч часу було не так вже й багато, та думаю, зернятка доброти у серцях діток посадити ми все ж встигли. А там гляди – пошле Господь дощик – і тоді проростуть колись із зерен чудові квіти, а може й плодові дерева”.

Дякуємо о. Івану Василенку за теплий та щирий прийом, а також пані Нілі та п. Сергію Пастухам за місце ночівлі та харчування у їхньому “Гостинному дворі”!

Табори проводили студенти нашого Волонтерський простір DoBro, який діє при Місії Центр Студентського Капеланства ЛА УГКЦ: Рома Пристай Roma Prystai, Ярославна Слаба Yaroslavna Slaba, Сніжана Грициняк та Назар Винницький, Артем Кріль Artem Kril, Ірина Лісньовська, Анастасія Дякун Anastasiya Dyakun та Роман Палюх Roma Paliukh! Дякуємо!

Дякуємо жертводавцям за можливість проводити це спілкування з дітьми та зростати разом, а капеланам о. Юрко Остапюк та о. Мар’ян Мисяковський за хороший духовний провід волонтерів!