Сироти та діти, що під опікою, – а саме вихованці «Центру опіки сиріт» – залишилися без приміщення для розвитку їхніх талантів. Діти збираються у різних приміщеннях міста, аби навчатися куховарити, малювати ікони, займатися спортом. Тому керівники Центру просять у депутатів обласної ради передати їм приміщення на вул. Короленка, 7, яке вже четвертий рік стоїть пусткою. Однак обласна рада у жовтні внесла цей будинок у перелік об’єктів, які продаватиме з аукціону. Тож у Центру одна надія – викупити приміщення на аукціоні.

Ця малеча збирається двічі на тиждень у різних приміщеннях міста. Із шеф-кухарями Львова навчаються готувати. Сьогодні у вихованців кулінарного гуртка «Казанок», що діє при «Центрі опіки сиріт» вже три роки, – особливе меню. Це паста Сальса Наполетана, паста Карбонара і різотто. Завдяки таким спільним приготуванням різноманітних страв сироти Львова та області можуть досягти висот у кулінарії. От Роман, до прикладу, вже став помічником в елітному ресторані.

«Як стану старшим, як мінімум, готуватиму для людей в ресторані. А як максимум – для рідних», – розповів учень школи-інтернат №1 Роман Туз.

«Діти-сироти на таких майстер-класах навчаються бути самостійними. Власне, це те, чого сім’я вчить вдома. Коли дитина адаптується, допомагає у господарстві. Коли вона з батьками готує їжу, прибирає оселю», – пояснив кулінарний експерт, співзасновник HoReCa Show Lviv Іоанн Янчишин.

Центр опіки сиріт діє вже 10 років. Цьогоріч його вихованці, команда «КОПА», навіть стали переможцями світового чемпіонату з футболу для дітей під опікою. Однак діти не мають де тренуватися – напрошуються до спортивного залу Духовної семінарії. Така ж справа і з іконописною школою Центру – обладнали приміщення у ліціеї «Просвіта». Тому керівники Центру просять у депутатів обласної ради передати їм приміщення на вул. Короленка, 7. Цей будинок на 2,5 тис. м2 вже четвертий рік стоїть пусткою. А там би діти могли займались.

«Ми теж розраховуємо і на студентів, які закінчують школи-інтернати чи дитячі будинки і навчаються у вищих навчальних закладах. Адже вони могли б теж приходити до нас. Бо потребують якоїсь опіки, допомоги – щоб вони мали це місце тут», – пояснив голова «Центру опіки сиріт» отець Роман Прокопець.

Однак обласна рада у жовтні внесла цей будинок у перелік об’єктів, які продаватиме з аукціону. І змінювати свого рішення не збирається.

«Я вважаю, що рішення ухвалено. Аукціон буде призначено відповідно до чинного законодавства на середину січня. Сподіваюся, що значні кошти за результатами прозорого аукціону надійдуть до обласного бюджету», – розповів голова Львівської облради Олександр Ганущин.

«Щоб повторно винести на сесію рішення щодо приміщення на вул. Короленка, 7 – це неможливо. Для цього треба було б якимось чином скасовувати вже прийняте рішення про аукціон. А це рішення так званої «одноразової дії» – скасування його проблематичне. Чи є причини для скасування? Я думаю, що таких немає. Єдине: якщо приміщення не піде у приватизацію. Тобто, ми не зможемо його приватизувати. Тоді можливим стане пошук шляхів іншого використання цього приміщення», – пояснив в.о. начальника обласного управління майном спільної власності Віктор Кусий.

Центр опіки сиріт не виключає навіть, що візьме участь в аукціоні. Однак отець каже, для цього доведеться збирати кошти у благодійників з усьому світу.

Zaxid.net