18 вересня 2017 року о. Роман Прокопець, головний капелан Центру Опіки Сиріт ЛА УГКЦ, та команда волонтерів “Руки Допомоги” вирушили у цікаву подорож до дітей на схід України. 

У середу, 20 вересня, Центр познайомився з понад 150 вихованцями Верхньодніпровського дитячого будинку-інтернат №2. В даному закладі навчаються хлопці із ЗПР віком від 4 до 35 років. У кожного своя історія, свої проблеми, але усі вони потребують уваги та любові. Львівська молодь провела для вихованців закладу цікаві ігри, танцювала запальні банси, робила майстер-класи, грала в улюблений футбол, всі багато спілкувалися та співали пісень.

Наш візит було здійснено на запрошення о. Ігора Опацького з метою познайомитися зі станом місцевих інтернатів. Директор Верхньодніпровського інтернату п. Генадій Михайлович прагне розвитку закладу та покращення умов проживання вихованців. Він намагається дати дітям можливість реалізувати себе в майбутньому. Під час наших відвідин відбулась зустріч з головою районної адміністрації, учасником бойових дій в Донецькій області Артемом Вадимовичем та головою у справах молодіжного розвитку Верхньодніпровського району Володимиром Дришлюком. Результатом розмови став розроблений механізм співпраці та ділення досвідом для розвитку закладу.

22 вересня “Центр” попрямував до Першотравенська. Дітвора, яка навчається у Комунальному закладі освіти «Першотравенської загальноосвітньої спеціальної школи-інтернату» Дніпропетровської обласної ради», нас радо зустріла. Цього літа п’ятеро вихованців даної школи взяли участь у таборі, який проходив у м. Яремче. Хлопці та дівчата згадували про вихідні в Карпатах та питали про наступні зустрічі. Опісля ми відправились до наших друзів в притулок “Отчий дім” в м. Покровськ Донецької області. Вихованці даного закладу вже неодноразово приїжджали до Львова на зимові та літні канікули, де вони разом з волонтерами місії розкривали культуру та традиції західної України.

Усім трьом закладам Центр Опіки Сиріт передав подарунки у вигляді канцтоварів та іграшок, які зібрали діти, батьки, працівники та вчителі НВК “школа-гімназія “сихівська” та інші добродії, за що щиро вдячні! 

Висловлюємо свою подяку за ночівлю в м. Києві згромадженню сестер Пресвятої Родини, а о. Ігору та його їмості п. Наталі за турботу як за рідними дітьми. 

Капелани висловлюють особливу подяку за фінансову підтримку цього проекту Союзу Українок Америки (СУА)!

Джерело: Центр Опіки Сиріт{gallery=COS/2017/09-28/}