Табір для дітей-переселенців з України та Польщі стартував цими днями.  Наріжним каменем є молитва і катехиза. За наповнення програми відповідають волонтери Львівського “Центру опіки сиріт” та проекту “Свій до свого”.

Табір є своєрідним підсумком для учасників проекту “Свій до свого” і відбувається вперше – підкреслив керівник “Центру опіки сиріт” о. Роман Прокопець:

Проект “Свій до свого” діє у Львівській школі-інтернаті № 2 на вулиці Просвіти (зараз ця школа вже має статус ліцею). Суть ініціативи у тому, щоб волонтери з “Центру опіки сиріт” показали старшокласникам, як реалізовувати табори для дітей.

  Старші школярі півроку навчаються, а потім мають практичні заняття. Головна мета – навчити дітей, які є у інтернатах, не лише приймати допомогу, але також надавати її комусь. Це найбільший акцент у цьому проекті. Ми хотіли подолати неприязнь між старшокласниками і молодшими дітьми. Ця поїздка до Перемишля стала своєрідним підсумком  курсу “Свій до свого”. Свої знання у справжньому таборі випробовують троє хлопців, які завершили 9-тий клас”.

Табір діє вже четвертий день. Попри насичену програму, учасники також відвідують різні куточки Перемишля. Зокрема бувають у музеях, народному домі, познайомилися з різними священиками.  Під час табору діти можуть запозичувати добрі приклади із життя Йосипа Сліпого, Івана Боско, Домініка Савіо.

 “Ми говоримо “осягнути небо”. Це є ті добрі справи, які ми тут зокрема можемо зробити одне для одного.  Чи це почергувати на кухні, чи десь поприбирати. Атмосфера у таборі дуже хороша. Є 24 дитини. Найстаршій шістнадцять років” – діляться учасники.

“Приймаючою стороною” у Перемишлі є сестра Магдалина, Провінційна настоятелька Сестер Василіянок. Вона приймає учасників “Центру опіки сиріт” і волонтерів у монастирі. Також сестра дбає про екскурсійну програму та побут.

Духовна велич Львова