У Патріаршому Соборі Воскресіння Христового в Києві 12 січня 2020 року під час Архиєрейської Літургії, яку очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, у співслужінні з Архиєпископом і Митрополитом Львівським Кир Ігорем (Возьняком), єпископом Стемфордської Єпрахії УГКЦ Кир Павлом (Хомницьким) та єпископами УГКЦ, відбулася Архиєрейська хіротонія владики Степана (Суса), Куріального єпископа Києво-Галицького Верховного Архиєпископа з титулярним осідком у м. Зігріс.

Звертаючи увагу на сьогоднішню архиєрейську хіротонію, Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ зазначив: “Ми стали свідками народження – свячення нового єпископа. Владико Степане, дивні були дороги, якими вів Вас Господь Бог до цієї хвилини. Ви як молодий священник, мабуть, бачили, як багато сьогодні людей виїжджає з України, і думали як їх супроводжувати, та де їх шукати. Ви як той, що були настоятелем Гарнізонного Храму Петра і Павла у Львові, можливо більше з усіх нас чули й бачили плач сучасної української Рахилі. Бо ви ховали тих хлопців, які сьогодні щедро засівають українську землю своїми кістками в надії на її свободу і незалежність. Сьогодні Господь Бог покликав Вас бути єпископом Патріаршої Курії у Києві. Бо часом є такі обставини, у яких найважливіше є те, щоб люди побачили, що з нами є Бог”.

Новопоставлений владика Степан у своєму подячному слові зазначив, що єпископ передусім повинен бути людиною, яка довіряє Богові та керується у своїх вчинках лише людяністю, а також він як і кожен християнин покликаний показати людям, які ще тільки починають свій духовний шлях, обличчя Бога. Гаслом свого єпископського служіння владика Степан зробив: “Бог багатий милосердям” (Послання до Ефесян 2:4)

На хіротонії також були присутні: Апостольський нунцій в Україні Високопреосвященний Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, єпископат Римо-католицької церкви в Україні, архиєреї Православної Церкви України, духовенство греко-католицької та римо-католицької Церкви, генерал-лейтенант Павло Ткачук, начальник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, з численною делегацією військових, представники дипломатичного корпусу, а також численні друзі та рідня владики Степана.

Від імені усієї капеланської спільноти Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла щиро вітаємо Преосвященнішого владику Степана і бажаємо йому благодаті Святого Духа, ревного та святого служіння Богу, людям та Україні!

Джерело фотографій:

https://www.facebook.com/kyivugcc/?tn=%2Cd%2CP-R&eid=ARCrKxrxGO2gtekV8NWDM5gWxk7siilYeZFZ24Os5eGqyLSIIogns1vTgy66f9sT923ioXi0KX00mhK5