10-го грудня у стінах Українського Католицького Університету відбулися перші захисти ліценціатських робіт з пасторального богослов’я. Наукові праці голови Центру Військового Капеланства отця Степан Суса та студенського капелана отця Богдана Кулика були високо оцінені членами атестаційної комісії.

Тема ліценціатської роботи о. Степана – “Особливості душпастирства курсантів Військових навчальних закладів на прикладі співпраці Національної академії сухопутних військ та Центру Військового Капеланства УГКЦ.” У своєму дослідженні священник розкрив сутність військового капелана як того, хто покликаний бути не лише духовним батьком для військових, а й братом та товаришем. Таким чином, як вважає отець Степан, душпастиреві буде легше зрозуміти і реагувати на потреби військовослужбовців.

Отець Богдан захищав наукову роботу на тему «Особливості душпастирського служіння в подоланні кризи втрати рідних у сім’ях військовослужбовців у час війни в Україні (2013-2019 рр.)». У цій праці було досліджено особливості пасторального служіння священника з сім’ями військовослужбовців, які переживають втрату рідної людини. Основою досліджень слугували результати опитування  серед сімей загиблих військовослужбовців, які отримують духовну опіку від отців-капеланів Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла.

Члени комісії висловили щирі подяки о. Степану Сусу та о. Богдану Кулику за проведені дослідження. Їхні роботи є вагомим підґрунтям для проведення майбутніх наукових досліджень у галузі душпастирської праці з військовослужбовцями та їхніми сім’ями.