У вівторок, 12 жовтня, військові капелани Львівської архиєпархії УГКЦ о. Олег Кришталь,  о. Роман Ментух, о. Нестор Кизик та брат Олег Малиновський відвідали базу Американських Збройних Сил, які беруть участь у підготовці наших військових на Яворівському полігоні.

В рамках візиту капелани американської армії Chaplain (Major) Jeffrey Cole і Chaplain (Major) Paulson розповіли про підготовку, служіння та обв’язки військових капеланів у США. Усі капелани повинні пройти ретельну підготовку, яка триває понад один рік і передбачає теоретичні та практичні навики з орієнтування, надання першої медичної допомоги пораненим і забезпечення власної безпеки.

Також капелани розповіли про три основні засади капеланського служіння, а саме: Дбати, Доглядати і Шанувати.
Капелан покликаний “Дбати” про військовослужбовців його батальйону, перебувати з ними на місці їхнього служіння, брати активну участь у всіх подіях, які відбуваються в житті частини. Засада “Доглядати” передбачає духовний супровід солдат, задоволення їхніх релігійних потреб, навіть якщо вони іншого віросповідання, а також інформування командира частини про моральний стан особового складу. Третя засадах “Шанувати” стосується участі капелана та військовослужбовців у поминальних і пам’ятних заходах за загиблими воїнами. Це стосується як молитви, так і церемонії урочистого перенесення тіла загиблих та чину військового похорону. Також капелан із офіцерами має обов’язок повідомити рідних померлого про смерть.

На завершення капелани провели екскурсію базою американських військових, а також передали допомогу для наших Захисників в зону ООС.

На наступних лекціях капелани США планують провести навчання з польової медицини, якої навчають у центрах підготовки військових капеланів США.