20-21 вересня завершилася чергова проща військових до Зарваницької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці.

Незважаючи на складну ситуацію на сході України у заході взяли участь близько 900 осіб – військовослужбовців та членів їх родин, а також волонтери та миряни.

Захід відбувся із благословення Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава (Шевчука), який було організовано Департаментом Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України спільно з Міністерством оборони України. Очолив паломництво владика Михаїл (Колтун) –  керівник Департаменту. До спільної молитви долучилися також Митрополит та Архиєпископ Тернопільсько-Зборівським Василій (Семенюк) та єпископ-помічник Стрийської єпархії Богдан (Манишин).

У паломництві взяли участь представники Збройних Сил Україні, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної служби надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України та добровольчих батальйонів.

На чолі із капеланами від Львівщини прибули: курсанти Академції сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, учні Ліцею ім. Героїв Крут, працівники комісаріатів, родини військовослужбовців та прихожани Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла.

Відкриття прощі відбулося молебнем у парафіяльному храмі, після чого військовослужбовці та представники силових структур молитовною ходою відправилися до фігури Пресвятої Богородиці, що на центральній площі Марійського Центру. Під час урочистого відкриття паломництва військовослужбовець, батько та мати, дружина та донька військового, а також медик, волонтер та капелан зверталися молитвою до Богородиці.

Після обіду паломники взяли участь у Хресній дорозі. Військовослужбовці позмінно несли дорогою дерев’яного хреста, а на кожній молитовній зупинці капелани мали духовне слово.

Увечері за всіх загиблих військовослужбовців та правоохоронців єпископ Михаїл очолив поминальну Архиєрейську Святу Літургію, після чого відбулася хода зі свічками. А після спільної молитви прочани слухали хор «Орфей», ансамбль «Українські барви», гурт «Немо» та ансамбль «Долг».

Закрилося паломництво, 21 вересня, недільною Архиєрейською Святою Літургією. На завершення владика Михаїл подякував учасникам прощі за спільну молитву та благословив окропленням свяченою водою усіх присутніх.

Департамент інформації Центру військового капеланства
{gallery=CVK/2014/ACB/zarvanucya/}